Türkçe English

Hakkımızda

Hakkımızda

ResimFirma 1944 yılında kendi adıyla anılan M. CEMİL KIZILTAŞ tarafından küçük bir atölye olarak kuruldu. Başlangıçta M. CEMİL KIZILTAŞ atölyesini makine üretmek için değil, halihazırda ülkeye ithal edilmiş makineleri yedek parça üreterek, arızalı bölümleri onararak onların sürekli çalışmalarını temin etmek için kurmuştu. Fakat o yıllardan itibaren giderek artan talep ve ihtiyaç, mevcut imkanların elverdiği ölçüde bu makineleri yapmaya zorladı. 1945 yılında Testere Bileme Makinesi, 1949 yılında Yarma Şerit Tezgahı, 1955’te Arabalı Şerit Tomruk Biçme Tezgahı üretimi gerçekleşti. M. CEMİL KIZILTAŞ 1960’lı yıllara kadar devam eden çalışmalarını kişisel olarak sürdürmüş, bundan sonra oğulları Yurdaer Kızıltaş ve O. Peker Kızıltaş ile yürütmeye başlamıştır. Kızıltaş kardeşler yıllarca babalarından edindikleri bilgi ve becerilerini mühendislik öğrenimleri ile de bütünleştirerek firmaya kalite, fiyat ve verimliliği arttırıcı katkılarda bulundular. Bunun yanı sıra, yeni ürünler için dizayn çalışmaları, araştırma ve geliştirme işleri de aynı kişilerce yürütüldü. Önce üretimde uzun yıllar birlikte çalıştılar, sonra yönetimi devraldılar. 1967 yılında firma halen bulunduğu Sefaköy’de 5.000m2 alanda inşa edilmiş yerine geçti. Ürettiği makineler yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda sergilenip, geniş bir kullanım alanı içinde beğeni kazanıp, seri üretim haline dönüştü. 1970’li yılların başlarında kereste makineleri üretimi yanında, mobilya ve kapı üreten makineler imalatına geçildi. Bunlardan Kaplama Yapıştırma Presleri (1976), Kaplama Kesme, Tutkal Sürme, ve Kaplama Ekleme Dikiş Makineleri de bunu takip eden yıllarda imalata girdi. Kapı üretiminde kullanılan Kapı ve Zıvana makinesi (1980), Kenar Yapıştırma Masifleme Makinelerinin imalatı 1984 yılında, Ebatlama ve Gönyeleme Makinesi ise 1988 yılında mobilya sanayinin hizmetine girmiştir.

1979 yılında ilk Türk firması olarak Uluslararası Ağaç İşleme Makinaları Hannover Ligna Fuarı'nda 24 dünya ülkesi arasında yer aldı. Amerika Birleşik Devletleri'nde, Ortadoğu ülkeleri ve Batı Avrupa ülkelerinde ve en çok Türkiye'de halen çalışmakta olan 15.000'in üzerinde ağaç ve mobilya işleme makineleri mevcuttur. 1980 yılında konusunda ilk T.S.E. Kalite Belgesi mamul unvanı da yine Cemilusta mamullerine ait olup, çeşitli vesilelerle katıldığı fuar, sergi, Sanayi ve Ticaret Odaları'ndan, T.S.E.'den Sanayi ve Ticaret Bakanlıkları'ndan ödüller kazanmıştır. 2002 yılında branşında ilk olmak üzere uluslararası kalite güvence belgesi CE sertifikasını almıştır. Firma bugüne kadar olan çalışmaları ile gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında, konusunda kendini tanıtmış ve iyi bir isim yapmıştır. 1990'dan itibaren Fazıl KIZILTAŞ ve Selçuk KIZILTAŞ üçüncü nesil olarak şirket yönetiminde yer almaktadır.

Kuruluş Amaçları: Bünyesinde yıllar önce kurulmuş olan araştırma-geliştirme bölümünde geniş mühendis ve teknik eleman kadrosu ile yeni makine üretimleri için dizayn çalışmaları yanında, ileri batı teknolojilerini de teknik işbirliği çerçevesinde birleştirip konusunda çalışan sanat erbabına, meslek mensuplarına, topluma ve ülke ekonomisine en iyi bir şekilde katkıda bulunma çaba ve gayretidir.
Copyright © 2012 Cemilusta. All rights reserved.
Design by Strateji Medya